m

Kinesis Gym

Στο διεθνές κύπελλο Καβάλας βρέθηκε το Kinesis Fight Club στις 4 Νοέμβριου.

Οι αγώνες πραγματοποιήθηκαν  υπό την αιγίδα ΕΦΕΟΖΖ και διοργανωτής ήταν ο Κωνσταντίνος Καρκάλης που είναι και τοπικός εκπρόσωπος της Kyokushinkaikan Hellas.

Συμμετείχαν αθλητές από Ελλάδα και το εξωτερικό με ιδιαίτερα δυνατή παρουσία από την Βουλγαρία με πολύ υψηλό επίπεδο μαχητών.

Η ομάδα του Kinesis αποτελούταν από 6 αθλητές τους:

-Τον Σταύρο Σοαντζόγλου που κατέκτησε χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία ανδρών -70 κιλών  κερδίζοντας με εγκατάλειψη των αντιπάλων του

-Τον Κωνσταντίνο Σοαντζόγλου που κατέκτησε χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία εφήβων -70 κιλών κερδίζοντας με εγκατάλειψη των αντιπάλων του

-Την Ερμιόνη Μιλεούνη που κατέκτησε αργυρό μετάλλιο στην κατηγορία κορασίδων – 45 κιλών  χάνοντας άδικα στον τελικό ενώ είχε φανερή υπεροχή έναντι στην αντίπαλο της από την Βουλγαρία από λάθος των διαιτητών

-Τον Άγγελο Πιλιτσόπουλο που κατέκτησε αργυρό μετάλλιο στην κατηγορία παίδων -45 κιλών

-Τον Αλκιβιάδη Παυλίδη που αγωνιστικέ στην κατηγορία παίδων -50 κιλών χωρίς να αποφέρει νίκη

-Την Ειρήνη Κασαπίδου αγωνιστικέ στην κατηγορία κορασίδων  -60 κιλών χωρίς να αποφέρει νίκη

Την αποστολή συνόδευε ο εκπαιδευτής του Kinesis Αντώνης Γιαννακίδης που έμεινε απόλυτα ευχαριστημένος από τις επιδόσεις των αθλητών του.