m

Kinesis Gym

17760680_10212395497352479_1706946992_nΤο Kinesis επιστρέφει από το 3ο ανοιχτό διεθνές πρωτάθλημα Kyokushin Karate στην Καβάλα με σημαντικές επιτυχίες. Το πρωτάθλημα πραγματοποιήθηκε στις 2 Απριλίου υπό την αιγίδα της παγκόσμιας ομοσπονδίας αυτοάμυνας ISDO. Συμμετείχαν πάνω από 280 αθλητές από την Βουλγαρία, Σερβία, Βοσνία,Ρουμανία, Ρωσία, Ουγγαρία και την Ελλάδα.

Το Kinesis Fight Club συμμετείχε με 12 αθλητές και κατέκτησε 2 χρυσά, ένα αργυρό και δυο χάλκινα. Οι αθλητές που συμμετείχαν ήταν: Ο Σταύρος Σοαντζόγλου, που κατέκτησε την πρώτη θέση στην κατηγορία ανδρών στα -70, ο Δημήτρης Ντούραλης, που κατέκτησε την δεύτερη θέση στην κατηγορία ανδρών στα -85, ο Χρήστος Φωκάς, που κατέκτησε την πρώτη θέση και την τρίτη θέση καθώς αγωνίστηκε σε δυο κατηγορίες, στην -45 και στην +45 παίδων, ο Δημήτρης Βαζούρας, που κατέκτησε την τρίτη θέση στην κατηγορία -30 παίδων. Ακόμα αγωνίστηκαν οι αθλητές Κώστας Σοαντζόγλου, Χαράλαμπος Νάκος, Νίκος Κουτσιόγλου, Άγγελος Στρατηγάκης,, Άγγελος Παπαγεωργόπουλος, Βίκυ Δεβετζή, Ραφαήλ Ρωμανίδης και ο Ιωάννης Αμανατίδης, που δυστυχώς δεν μπόρεσαν να κατακτήσουν μια θέση στο βάθρο.

17792449_10212395496432456_1273682843_nΤην αποστολή συνόδευσε ο προπονητής του Kinesis Fight Club Αντώνης Γιαννακίδης, που εκπροσωπούσε και την IBU Kyodokyokushin. Ο κ.Γιαννακίδης έμεινε απόλυτα ικανοποιημένος από τις αποδόσεις των αθλητών του. Επόμενος σταθμός για την ομάδα του Kinesis είναι το Πανελλήνιο Κύπελλο Brazilian Jiu Jitsu στις 23 Απριλίου και το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Kick Boxing της ΕΟΠΤ τον Μάιο.